Öğr. Gör. Özlem Özer Tuğal ile Sanatla Terapi Atölyesi – 7 Ekim 2023

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

Sanatla terapi insanın kendini ve hayatını yeniden yapılandırmasında en büyük desteklerdendir. İnsanın kendini rahat bir şekilde ifade etmesinde etkili ve bütüncül bir yöntemdir. Sanatla terapi sanatın sağaltıcı gücüyle mutluluğun kaynağı olabilir ve hayatın tüm renklerinin farkına varılmasını sağlayabilir.

Biz de Öğretim Üyesi Özlem Özer Tuğal ile Sanatla Terapi Atölyesinde sanatın eşsiz ifade gücünü, psikolojinin bilimsel alt yapısı ile harmanlayarak kendimizi iyi hissetmek için bir yolculuğa çıktık.

Atölyenin ilk kısmında Tuğal’den Sanatla terapi hakkında bilgi aldık. Sanatla terapinin yaşamdaki yerini, önemini ve insan üzerindeki etkilerini konuştuk.  Rahatlatıcı nefes ve beden hareketleri yaptıktan sonra drama oyunlarına geçtik ve rahatlatıcı müzik eşliğinde yönergelerle atölyenin ilk kısmını sonlandırdık.

İkinci kısımda ise bez çanta, t-shirt üzerine kumaş boyama tekniklerini kullanarak tasarımlar yaptık. Katılımcılarımız son derece keyifli vakit geçirerek, ortaya çıkardıkları tasarımlarıyla beraber evlerine dönmüş oldular.

 

Önceki Yazı

Relief International ile Somatik Ağrı ve Stres Programı 12 Eylül – 26 Eylül – 10 Ekim 2023

Sonraki Yazı

Psikolog Tuba Karacan ile Cinsiyet Kimliği Disforisinde Eğitimcilere Düşen Görevler – 16 Eylül 2023

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir