Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı- 11 Ocak 2024

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

Hazar Derneği olarak 11 Ocak 2024 tarihinde Ankara’da Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Kurul” toplantısına katıldık. Kurul Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un katılımı ile gerçekleşti.

ŞÖNİM’lerin Kadına Şiddetle Mücadeledeki Önemi

Kurulun ilk toplantısının gerçekleştiği organizasyonda temel hedefin şiddet hiç yaşanmadan engel olmayı sağlamak olduğu belirtildi.Kadına yönelik şiddetin ciddi bir mesele olarak önümüzde durduğu bir vasatta bu sorunun fiziksel, psikolojik ve ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirdiği ciddi bir mesele olarak ele alındı.

6284 Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kanunu üzerinde durularak konu ile alakalı hukuki düzenlemenin dünyaya kıyasla önemi hakkında duruldu. ŞÖNİM ile tüm illerde süren rehberlik- danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi aldık. Şu anda 1 milyon 646 bin insanımıza hizmet veren ŞÖMİN’lerin diğer illerde sayılarının artarak açılmaya devam edileceği program katılımcılarına aktarıldı. Son zamanlarda uygulanmaya başlanacak olan “Türkiye’de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Projesi” hakkında Hazar derneği olarak bilgi aldık.

 

 

 

Önceki Yazı

Eğitimci Yazar Ayşenur Özkan ile Esma-i Hüsna ile Psikolojik ve Manevi Gelişim Semineri – 20 Aralık 2023 – 3-10-17 Ocak 2024

Sonraki Yazı

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 100. Yıl Sivil Toplum Vizyon Çalıştayı – 12-13 Ocak 2024

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir