Vanlı Kadınlara Destek Programı

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:
14 Ocak 2012

Uzakları yakın kılmak için gelin Vanlı kadınlarımızın dertlerini paylaşalım sloganı ile 14 kuruluşun oluşturduğu Vanlı kadınlar platformu olarak düzenlediğimiz hayır yemeği 14 Ocak 2012 de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’in katılımıyla gerçekleşti. Buradan elde edilen gelir Van’da kurulması düşünülen içinde çamaşırhane ve kadın ve çocuk eğitim birimlerinin yer aldığı ‘Toplum Merkezlerine” aktarıldı.

Programda organizasyon adına açılış konuşmasını Hazar Derneği başkanı Ayla Kerimoğlu yaptı. Konuşmasında Van depreminden sonra devlet millet el ele pek çok ortak çalışma yapıldığını ve yardım kampanyaları düzenlediğini ancak Van’da kış şartlarının da eklenmesiyle yardıma muhtaç olan depremzedelerin yaşam şartlarının daha da zorlaştığını, üzerinden geçen bunca zamana rağmen Vanlı kardeşlerini unutmadıklarını göstermek ve bir nebzede olsa yaralara merhem olmak için bu çalışmayı organize ettikleri anlattı.
Ardından deprem bölgesinden gelen kadınlar depremin psikolojileri ve hayatları üzerinde yaptığı tahribatı anlattılar.
Bakan Fatma Şahin ise yapılan yardımların önemine değindiği konuşmasında uzakları yakın yapabilmenin tek yolu gönül birliği yapmaktır dedi. İyi ve kötü günlerde milletçe birlik olabilmenin atalarımız tarafından bizlere öğretilen değerlerden olduğunu, acıları anlamanın yolunun paylaşmaktan geçtiğini söyleyerek Türkiye’ye örnek olabilecek bu çalışmaya katılan herkesi tebrik ediyorum dedi.
Program deprem bölgesinden derlenmiş görüntüler eşliğinde yapılan sunumla devam etti.
Vanlı Kadınlar Platformu üyeleri; Asitane, Beyazgül Derneği, Gönüllüler- Biseg Derneği, Ecza-Der, Ensar Vakfı, Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı, Hayat Vakfı, Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Kasad-D, Nisan Grubu, “Oku”Der, Tarih ve İslam Araştırma Vakfı, Türk Gençlik Vakfı, Üsküdar Gönüllü Hanımlar Grubu.
Önceki Yazı

Düşünümsel Modernite

Sonraki Yazı

HABİTAT Konferansı II

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir