Özbekistan Seyahati

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

TAŞKENT-SEMERKANT-BUHARA

7-13  EKİM 2017 

7 EKİM 2017 CUMARTESİ – İSTANBUL / TAŞKENT

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarları önünde saat 16:00’da buluşuyoruz ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 370 sefer sayılı uçağı ile 18:25’de Taşkent’e uçuyoruz.

8 EKİM 2017 PAZAR – TAŞKENT

Yaklaşık 4 saat 15 dakikalık bir uçuşun ardından Özbekistan saati ile 00:40’da Taşkent Havalimanına varmış oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra otobüsümüze biniyor ve otelimize geçip istirahat ediyoruz. Kahvaltı ile birlikte Taşkent gezimiz başlıyor. Barak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camii, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal Mushafı’nın görülmesinden sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından gezimiz Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Alişir Nevai tiyatrosu meydanını görüp Taşkent çarşılarında gönlümüzce dolaşma ile devam ediyor. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

9 EKİM 2017 PAZARTESİ – TAŞKENT / SEMERKANT

Erken kahvaltı yapıp saat 07:30’da Taşkent tren istasyonuna transfer oluyoruz ve saat 08:00’de hızlı tren ile Semerkant’a hareket ederek saat 10:10’da medeniyetler merkezi Semerkant’a varıyoruz. İslam dünyasında en çok saygı duyulan alimlerden birisi olan İmam Buhari’nin türbesi ziyareti ile gezimiz başlıyor. Gur-i Emir – Timur Han Türbesi, Registan Meydanında bulunan Uluğ Bey, Tilla Kori ve Şirdar Medreseleri ile Bibi Hanım Medreselerini görüyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize yerleşiyoruz.

10 EKİM 2017 SALI – SEMERKANT

Semerkant Gezimiz devam ediyor. Uluğ Bey Rasathanesi, Şah-ı Zinde Türbe ve Külliyeleri ve İmam Maturidi’nin türbesini ziyaret ediyoruz. Danyal peygamber ve Ubeydullah Ahrar Türbesini de görüp Semerkant’ın ünlü Siyab Pazarında serbestçe dolaştıktan sonra akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz.

11 EKİM 2017 ÇARŞAMBA – SEMERKANT / BUHARA

Kahvaltımızı yaptıktan sonra tren istasyonuna geçiyor ve saat 09:40’da hareket edecek olan hızlı tren ile Buhara’ya doğru yola çıkıyoruz. 11:20’de Buhara’ya varışımızla birlikte Seyyid Emir Külal ile Buhara gezimizin belki de en müstesna noktası olan Bahaeddin Şah-ı Nakşibend K.s. ve validelerinin türbelerini ziyaret ediyoruz. Çar-Minar Minaresi, Buhara Emirlerinin Yazlık Sarayı, İsmail Samani Türbesi, Magaki Attari Türbesi, Eyüp Peygamber Çeşmesi ve Türbesini görüp akşam yemeğinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Bu gece Buhara’dayız.

12 EKİM 2017 PERŞEMBE – BUHARA / TAŞKENT

Oteldeki kahvaltımız sonrası Buhara gezimiz devam ediyor. Nodir Divabegi Medresesi, Uluğ Bey Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camii, Poyi Kalon Kompleksinde; Kalan Minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan Türbesi gibi tarihi mekanları görüyoruz. Buhara’nın hediyelik eşyaların satıldığı ipek yolu çarşılarında geziyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra Havalimanına transfer oluyor ve saat 21:30 uçağı ile Taşkent’e uçuyoruz. İstanbul uçağının saatine kadar havalimanına yakın bir otele giriyor ve istirahat ediyoruz.

13 EKİM 2017 CUMA – TAŞKENT / İSTANBUL

Erken bir kahvaltı atıştırıp saat 06:00 gibi otelden çıkıyor ve Taşkent Uluslararası Havalimanına geçiyoruz. Türk Hava Yollarının TK 369 sefer sayılı uçağı saat 08:15’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış saatimiz ise 11:35.

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 1000 USD+Uçak Bileti,

10 Ağustos’a kadar yapılan müracaatlarda 25 USD indirim yapılıp ücret 975 USD olacaktır.

Tek kişilik oda farkı: 350 USD

Fiyatın içinde neler var;

* 4- 5 yıldızlı otellerde konaklama

* Sabah Kahvaltıları

* Öğle Yemekleri

* Aksam Yemekleri

* Profesyonel Rehberlik

* Programda belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri

* Buhara – Taşkent Uçak Bileti

* Hızlı Tren Biletleri

* Otobüsümüz,

* Havalimanlarında karşılama ve transferler

* Özbekistan Vizesi

Fiyatın içinde neler yok;

·         THY – İstanbul / Taşkent / İstanbul uçak bileti

·         Şahsi harcamalar

·         Otel ekstraları

·         Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

·         Programda belirtilmeyen tur ve transferler

NOT: Özbekistan vizesi alınması ve indirim için erken müracaat edilmesi önemlidir. Tur ücretinin yarısı kayıt esnasında talep edilmektedir. Gezimiz kadın erkek herkese açıktır.

MÜRACAAT: 0216 3443415/ hazardernegi@gmail.com

Züleyha ÖZTÜRK
İdari Sekreter
HAZAR EĞİTİM KÜLTÜR ve DAYANIŞMA DERNEĞİ
Adres: Murat Reis Mah. Yeni Dershane Sok. No: 8/ 1 Üsküdar/ İstanbul
https://goo.gl/maps/hLHs641EgJM2
Tel: 0216 3443415
Faks: 0216 4120031
Web: www.hazargrubu.org
www.facebook.com/hazardernegi?ref=ts
www.twitter.com/#!/HazarDernegi

Önceki Yazı

Gambiya First Lady’si İstanbul’da

Sonraki Yazı

Nefsin Melekeleri ve Psikoloji İle İlişkisi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir