STK’lardan Kamuoyuna Duyuru

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:
BASIN AÇIKLAMASI

“Asım’ın nesli… diyordum ya… nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.”
Mehmet Akif Ersoy

15 Temmuz 2016, ihanet ve alçaklığın vatan sevgisi ile yaptığı savaşı kaybettiği gün olarak tarihe geçti. Bu ihanet ve alçaklığın ülkemizin bütünlüğüne, aydınlık geleceğimize,uluslararası saygınlığımıza karşı yapıldığı son derece açıktır.
Güvenliği sağlamak üzere kendilerine teslim edilen helikopterlerle, tanklarla, ağır silahlarla halkın ve demokrasinin teminatı olan kurumların üzerine acımasızca saldıran kalkışmacıları dehşetle izledik. Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile hızla organize olan halkımız, bu ihanete karşılık cevabı meydanlarda şanlı bayrağımızı dalgalandırarak verdi. Sivil toplum, ülkesine, istikrara ve seçilmişlere sahip çıktı.

Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Hükümetimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Güçleri vatan sevgisi ile bütünleşmiş halkımızın da desteğini alarak bu ihanet şebekesini etkisiz hale getirdi.

Ülkemize, değerlerimize ve demokrasiye inanan Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu yaşananlardan sonra daha güçlü bir Türkiye’nin hep beraber inşa edildiğini görüyoruz. Darbelere karşı birleşen siyaset kurumu, tam bağımsız yargı, hainlerden arındırılmış güvenlik güçleri ile geleceğe daha güvenle bakıyoruz.

Kalkışmacıların en ağır cezaları almasının yanı sıra bu ve benzeri hareketlerin sapkın emellerine zemin bulmasını engellemek için sürecin bütünüyle değerlendirileceğine, gerekli önlemlerin alınacağına ve hadiselerin tekrarını önleyecek şekilde kapsayıcı politikaların geliştirileceğine inanıyoruz.

Son olarak, kahramanca mücadele eden Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Siyasi Partilerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Emniyet Güçlerimiz, halkımız ve medyamıza şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
 
STK Türkiye Aile Platformu (TÜRAP) ve 150 STK üyesi

{jcomments on}
Önceki Yazı

Haydi Hazar’da İngilizce Konuşalım !

Sonraki Yazı

Karanlık Geceye Aydınlık Bir Gün: 78 Milyon Darbeye Karşı Tek Yürek

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir