AK Parti “Sosyal Politikalarda 20. Yıl Çalıştayı”

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığınca parti genel merkezinde düzenlenen “Sosyal Politikalarda 20. Yıl Çalıştayı”na katıldık.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Sosyal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu:

“Sosyal politikalar, AK Parti’nin 20 yıllık başarı hikayesinin odağında yer alan konu. Bu alanda yaptığımız devrim niteliğinde düzenlemeler sayesinde, 20 yıldır vatandaşlarımızın teveccühüne mazhar oluyoruz. İş birliğine, istişareye, birlikte çalışmaya, masa etrafında müzakereye inanan bir partiyiz. Yine başarı hikayemizin merkezinde bu konu var. Bugünkü çalıştayımız da aslında bu inancımızın bir yansıması. Yine sivil toplum kuruluşlarımızla 20 yıldır birlikte yol aldığımız, görüşlerine, önerilerine, taleplerine kulak verdiğimiz ve bu bağlamda çalışmalarımızı yürüttüğümüz kıymetli sivil toplum kuruluşlarımız burada. Kıymetli akademisyenlerimizle bir aradayız. Bugün, onların bakış açısıyla, yönlendirmesiyle çok kıymetli çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz.” dedi.

AK Parti Araştırma, Geliştirme ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, sosyal politikaların, AK Parti’nin önde gelen başarı alanlarından birisi olduğunu belirtti. Sosyal politikalar konusunda AK Parti’nin 20 yılda yaptığı düzenlemeleri aktararak çalıştayda ele alınacak başlıkların sosyal kalkınma için önem taşıdığını ifade etti.

SETA Toplum Masası Koordinatörü Talha Köse ise Sosyal Politikalarda 20. Yıl Projesi’nin amacını ve kapsamını anlattı. Son 20 yılda birçok alanda olduğu gibi sosyal politikalar alanında da sessiz devrim yaşandığını belirten Köse, bu sessiz devrimin hikayesinin özellikle akademik camiada yeterince anlatılmadığını söyledi.

Çalıştayda gençler, yaşlılar, engelliler, çocuklar, roman vatandaşlar, göçmenler, şehit ve gazilere yönelik politikaların tartışıldığı grup çalışmaları yapıldı.

Sosyal politikalarda başarılı olunan konuların yanında sorunların tespiti de yapıldı ve talep ve beklentiler üzerine konuşuldu.

 

 

 

 

Önceki Yazı

İstanbul 2 No’lu Baro 28 Şubat Post Modern Darbesi Mağdur Hikayeleri Belgesel Kitap Çalışması Toplantısı

Sonraki Yazı

İstanbul Müftüsü Safi Arpaguş’a Ziyaret

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir