Genç Erkekler Yaz Okulu

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

 

16-26 Haziran tarihlerinde Hazar Derneği, delikanlıların yaz etkinlikleriyle şenlendi. Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Tefsir, İngilizce ve Film Atölyesi çalışmalarının yer aldığı programda iki kültürel gezi yaptık. Verimli geçen iki haftanın en güzel yanı sıkı dostlukların kurulmasıydı.

İlmihal ve tefsir derslerinde, akaidi ve ameli konular gençlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ve onların anlam dünyalarına hitap eden bir dilde Ali Hocamız tarafından verildi. Öğle namazını Güney Afrikalı Hafız Muhammed Kardeşimizin imamlığında kılan gençler yemek arasını da Muhammed Kardeşimizle birlikte geçirdiler.

Film atölyesinde senaryosunu yazdıkları ve rol aldıkları kısa filmin montajını da kendileri yaparak senaryo ve montaj programlarını uygulamalı olarak öğrenmiş oldular.

İlk gezimizi Eski Seka Kağıt Fabrikası Film Plataosu’na gerçekleştirdik. Tarihi filmlerin çekimlerinin yapıldığı platoda dekorlar, kostümler ve aksesuarlar bize tarihte bir gün geçirmenin heyecanını yaşattı. Masal diyarında dolaşan çocuklar gibi platonun her koridorunu heyecanla geçip, her kapısını heyecanla açtık.

Hazar yaz okulunun ikinci gezisini yaz okulunun bütün gençleriyle kadim yerleşim yeri, şairler mekanı güzel Üsküdar’ı keşif maksadıyla gerçekleştirdik. İlk durağımız kuş evleriyle meşhur kışla camii Selimiye Camii’ydi. İkinci Durağımız Atik Valide Camii’nde Hulusi Hocamızın anlatımıyla caminin hikayesini dinledik. Cuma namazını Ali Hocamızın imamlık vazifesi yaptığı Nalçacı Halil Dergahı’nda kılma imkanımız oldu. Boğaziçi Yaşam Merkezi’ndeki öğle yemeğinin ardından üstü açık otobüsle yaptığımız Üsküdar turuyla yaz okulu kapanışımızı yaptık.

 {jcomments on}
Hazırlayan: Aslı Uçar
Önceki Yazı

Genç Kızlar Yaz Okulu

Sonraki Yazı

Peygamberler ve Nebiler Diyarı; Kudüs Gezisi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir