Genç Hazar Fikir Atölyesi – 3

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

18 Ocak 2020

18 Ocak 2020 Cumartesi günü Genç Hazar Üçüncü Fikir Atölyesini düzenleyerek, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan gençlerle “Avrupa İdeası”nı tartıştık. İnteraktif şekilde gerçekleşen atölyelerde zihinlerimizdeki Avrupa ve AB algısını anlamaya çalıştık. Avrupa’da Eşitlik ve Özgürlük, Avrupa’da Eğitim, Avrupa’da İnsan Hakları gibi temalar üzerinde durduk.

Gençler World Café Atölyesi tekniğiyle; Avrupa denince aklınıza hangi kavramlar geliyor? AB devletlerini gelişmekte olan ve az gelişmiş olarak kabul edilen ülkeler tarafından ulaşılması gereken bir nokta olarak görüyor musunuz? Eğitiminizi Avrupa’da sürdürmek ister miydiniz? Avrupa’da yaşayan bireylerin eşit haklara sahip olduğunu düşünüyor musunuz? Avrupa’da son dönemlerde aşırı sağ görüşlerin güçlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? gibi sorular etrafında tartışmalar yaptılar.

World Café atölyesinden sonra deneyim paylaşımı aşamasına geçildi ve üyelerimizden Ayşenur Aydın Avrupa’da eğitim, sağlık hizmetleri, engelli hakları, kadın ve anne olarak yaşamak, azınlık hakları, iş dünyasındaki cam tavan, İslamofobi, Avrupa’da uluslararası öğrenci olmak konularını içeren bir konuşma yaptı ve katılımcıları bilgilendirdi.

Katılımcıların da görüş, öneri ve bilgi paylaşımları eşliğinde Genç Hazar Fikir Atölyesi’nin üçüncüsünü gerçekleştirmiş olduk.

 Hazırlayan: Zeynep Sena Karataş

Önceki Yazı

Yaşam Kültürü Seminerleri

Sonraki Yazı

Genç Hazar Fikir Atölyesi – 2

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir