Kaybolan Değerlerimiz

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

Saba KHAW 

                                                    
 ‘İSLAM DIŞINDAKİ DİĞER SİSTEMLER ŞEYTANIN HAYALLERİNDEN İBARETTİR.’
Rahim kelimesinin kökü merhamet, şefkat, muhabbettir. Allah Rahim sıfatını sadece kadına vererek bir anlamda bu sıfatın yeryüzündeki tezahürünü kadınlar üzerinden sağlamıştır. Toplumdaki bozulmalar ve zarar verici akımlar kadınların üzerine doğru hücum etmektedir. Bizler bu çöküntüden zarar gören kadınlardık.
Allah ‘biz kadın ve erkeği aynı menşe’den yarattık’ buyuruyor. İslam’da kadın ve erkeğin yapısı bu zeminden yükselir ve bir denge söz konusudur. Dünyayı yaratan Allah tabiat kanunları da dahil bütün kanunları koymuştur. Arzın halifesi olan insanın görevi bu kanunları uygulayarak tabiatı korumasıdır. Tabiatın bozulmasıyla insan yapısı bozulur, İslam da ortadan kalkar.

Kadınların erkek vasfını almaya zorlanması modernliğin bir unsuruymuş gibi gösterilmektedir. Bununla kadın güçlenmez değer kaybeder. Böyle bir gidiş neticesi yanlış değerlerle şeytanın peşi sıra giderek toplumun ahlaki değerlerini büyük ölçüde yok eden insanlık, tükenişin eşiğine gelmiştir. Burada iki nokta çok önemlidir.

1.Cinsiyetin Bozulması: İlim adamları erkeklerin gittikçe kadınsılaştığını bunun biyolojilerine kadar sirayet ettiğini böylece dengenin bozulabileceğini söylüyorlar. Günümüzde yapılan çalışmalar sonucu laboratuarda hücrelerden iki kuzu üretildi. Artık herşey laboratuarlarda yapılır hale gelecek, bu sonun başlangıcıdır. Teknoloji Allahın hudutları dahilinde olursa faydalıdır.

2.Riba: Bu mikrop resmileşerek damarlara kadar işlemiş durumlardır. Zihne şeytanı yerleştiren bu sistemde ribayı kullananlar zamanla şeytanlaşacaklardır. Bu bütün dünya ekonomisini etkisi altına alarak geniş kitlelere sirayet eden bir kötülüktür. Para vücuttaki kan dolaşımı gibidir. Kanda bir bozukluk varsa bütün vücut hastalanır. Bugün dolar ‘Hayyül Kayyüm’ olmuş adeta. Birkaç dolarla burada alacağınız şeyleri aBD de almaya kalksanız sizinle alay ederler,bu adil değil. Bu yüzden biz dünyanın her yerinde geçerli olan altın paranın tedavüle çıkarılması gerektiğini savunuyoruz. Böylece değer kaybı olmayacaktır. İslamda ticaret, adalet ve serbest piyasa ekonomisine dayanır. İslami prensiplere dikkat ederek yapılan ticaret sünnettir. Diğer sistemler şeytanın yarattığı hayallerden ibarettir. Bu hayal alemi bizi mahvolmaya götürür.

Sözlerimin başında da belirttiğim gibi biz pek çoğunun imrendiği Batıdan geliyoruz. Biz aslında bir yangından geliyoruz. Orada yuvaların hepsi çözülmüş durumda. Yaşadığımız dünya ve biz teknolojinin çöküntüsü ve kirliliği içinde boğulmaktayız. Buna dur demek ve dünyamızı tekrar inşa etmek için kadın olarak gücümüzü göstermeliyiz.

Not: programın özeti, deşifre üzerinden yapılmıştır.

Hazırlayan: Emir Sultan Baryaman

 

Önceki Yazı

Diriliş Akımı

Sonraki Yazı

Ortadoğu Modernleşmesinde STK’ların Rolü

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir