Göç ve İnsani Yardım: STK Çalıştayı – 9-10-11 Kasım

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliğinde düzenlenen Göç ve İnsani Yardım STK Çalıştayı’na katıldık.

Göç ve insani yardım alanında işbirliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Bakanlığın ilgili birimleri ve Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan sunumlarla devam etti.

Çalıştayın ikinci gününde katılım gösteren STK temsilcileriyle aile, çocuk, kadın, engelli, yaşlı temalarında odak grup çalışmaları yapıldı. Grup çalışmalarında kadın ve göç alanında sosyal politikalar, verilen hizmetlerin koordinasyonunda yaşanan sıkıntılar, kadın konukevlerindeki yabancı uyruklu kadınların sosyal uyumları, paydaşların süreçlere olan katkıları, yapılabilecek iş birlikleri tartışıldı.

Üçüncü gün ise Odak Grup Çalışmalarının raporları sunuldu. Ardından UNHCR Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın kapanış konuşmaları ile çalıştay son buldu.

 

Önceki Yazı

Yapımcı/Yönetmen Tülin Tezel ile Afganistan İzlenimleri – 9 Kasım 2022

Sonraki Yazı

KENDİLİK PSİKOLOJİSİ PROGRAMI

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir