Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İftar Programına katıldık

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

14 Temmuz 2015

Türkiye’nin farklı şehirlerinde, farklı alanlarda hizmet veren yaklaşık 200 STK’nın temsilcileri, Beştepe’deki iftar sofrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misafiri olarak ağırlandı.

İftar sonrası bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, milletin evine hoş geldiniz, iftar soframızı teşrifleriniz için teşekkür ederim”  diyerek başladı.
Erdoğan Türkiye’deki STK’ların uluslararası yaptığı yardımlarla mazlumların yanında olduğunu, gittiği ülkelerde ayyıldızlı bayrağın altında yapılan bu yardım çalışmalarını görmekten memnuniyet duyduğunu söyleyerek devam etti.

Ardından coğrafyamızın ve İslam dünyasının çok zor zamanlardan geçtiğini bu nedenle de birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu ifade etti.

Konuşmasında Suriye ve Irak’ta devam eden çatışmalar, DEAŞ gibi terör örgütlerinin saldırıları, tehcire zorlananların dramına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası toplumun irade eksikliğinin bedelini, 20 yıl önce Boşnaklar; bugün ise Suriyeliler ve Iraklılar tarafından ödendiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her gün kimyasal silahlarla, bombalarla çocukların katledildiği, yetim ve öksüz bırakıldığı bir dünyanın huzur ve sükûn bulması mümkün değildir. Ölen her masum, insanlığımızdan da bir parça götürüyor. Yok edilen her şehirle birlikte, kadim medeniyetimizin çok kıymetli bir cüzü, hatırası da ortadan kalkıyor. Artık, herkesin elini vicdanına koyup, bu vahim tablonun geri döndürülmesi, yaşanan vahşetin son bulması için harekete geçmesi şarttır.” dedi.

Önceki Yazı

Küreselleşen Dünyada Kadın ve Siyaset

Sonraki Yazı

İstanbul Fransız Başkonsolosunun İftar Davetine katıldık

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir