Başbakan’ın Kadın STK’lar Toplantısına Katıldık

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:
18.07.2010
Hazırlayan: Ayla Kerimoğlu

Başbakan Erdoğan, “Demokratik Açılım Süreci ve Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi” kapsamında sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile bir araya geldi. “Kadın Stk’ları ile Buluşma Toplantısı”na Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği adına Başkanımız Ayla Kerimoğlu katıldı.

18.07.2010 tarihinde Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisinde saat 14:30’da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 40 dakika süren açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, 4,5 saat süren katılımcıların konuşmaları ve arkasından Başbakanın 1,5 saat süren değerlendirmesiyle saat 21:00 de son buldu. Erdoğan konuşmasında kadın sorunlarının çözümü noktasında kadınları muhatap aldıklarını ve doğru siyaset için uygun zemini hazırlamayı amaçladıklarını belirtti.

Erdoğan kadın-erkek eşitliği, eşit iş-eşit istihdam, kadınların korunmaları için uygun politikalar vs. konularda kadınlarla birlikte siyaset üretmenin önemine vurgu yaptı. Erdoğan konuşmasını, Türkiye’de hak ve özgürlüklerin genişletilmesi ve demokratik standartların yükseltilmesi için yapılması planlanan Anayasa değişikliğine kadınların desteğini isteyerek sonlandırdı.

Ayla Kerimoğlu toplantıda yaptığı konuşmada toplumun her kesimine ulaşmayı hedefleyen bu ve benzeri politikaları takdirle karşıladıklarını, Kürt açılımının kapsadığı birleştirici unsurları ve sivil anayasa çalışmalarını heyecanla desteklediklerini ama tüm bunların yanısıra başörtüsü yasaklarını sona erdirecek düzenlemelerin de halkın iradesinin bir tezahürü olarak yeni anayasa paketinde yer almasını beklediklerini belirtti.

Önceki Yazı

İslam Dünyası STK’lar Birliği Aile Çalıştayına Katıldık

Sonraki Yazı

TESEV’de Başörtüsü Çalıştayına Katıldık

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir