Yaşam Kültürü Seminerleri

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

19 Haziran-17 Temmuz 2020

Pandemi sürecinde Hazar Derneği olarak Zoom & YouTube ortak yayını ile Aslı Öztürk moderatörlüğünde “Yaşam Kültürü Seminerleri” düzenledik.

19 Haziran 2020
Serimizin birinci programında Prof. Dr. Beylü Dikeçligil’i ağırladık kendisinden “Haddini ve Kadrini Bilmek” başlıklı sohbeti dinledik. Haddini bilen insanlar bilmeyenler karşısında nasıl bir tutuma girmelidir? Kendi kadrini bilen insanın egolarının peşinde koşan insandan farkı nedir? gibi sorulara cevap aradığımız programın tamamını aşağıdaki youtube linkinden izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ixIUycytHV4

26 Haziran 2020

İkinci programımıza Hatice Özdemir Tülün nam-ı diğer Portakal Ağacı konuğumuz oldu. Kendisiyle mutfak kültürümüz üzerine hasbihal ettiğimiz programımızı youtube üzerinden izleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=P-jogAldQnk

10 Temmuz 2020

Üçüncü programımıza “Suyun Peşinde Bir Mimar: Sinan” konusunu anlatmak üzere Ahmet Aygün konuk oldu. Kendisinden Mimar Sinan özelinde İstanbul’un su kemerlerini ayrıntılı olarak dinledik.
https://www.youtube.com/watch?v=5MqOHJvBm2E

17 Temmuz 2020

Son programımızda ise Yüksek Peyzaj Mimarı Hacer Yılmaz ile Osmanlı Bahçelerini konuştuk. Hacer Yılmaz insanların dünya hakkındaki ideallerinin adeta bahçe mekanında somutlaştığını belirterek bu çerçevede bize Osmanlı Bahçelerini ayrıntılı olarak tanıttı.
https://www.youtube.com/watch?v=LdedBbR2HLM

Hazırlayan: Zeynep Sena Karataş

Önceki Yazı

Hazar’da Film Okumaları “Marriage Story”

Sonraki Yazı

Genç Hazar Fikir Atölyesi – 3

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir