Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

28.12.2017

2017 Yılı İkinci Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısına katıldık.

AFAD Cağaloğlu Hizmet Binasında İstanbul Vali Yardımcısının başkanlığında gerçekleşen programa; İstanbul Başsavcısı, İl Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı, ŞÖNİM Müdürü, ilgili bakanlıkların görevlileri, üniversitelerin kadın birimleri ve STK’lar katıldı.

Çalışmanın ilk bölümünde kadına yönelik şiddetle mücadelede ilgili birimlerin yaptığı ve 2018 yılında yapacağı çalışmalar değerlendirildi.

İkinci bölümde ise ŞÖNİM Müdürü Nermin Fügen Özer “Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler” hakkında hazırlanan çalışmayı sundu. Konu; Türkiye’deki durum, yasal düzenlemeler, Dünyada erken evlilik oranları, küçük yaşta evlilikler; çocukların gelişimi, sağlığı ve şiddete uğrama potansiyeli açısından ele alınmış ve çocukların erken evliliğine karşı farkındalık oluşturmak amaçlanmıştı.

Program sonunda kurumların kadına yönelik şiddetle mücadele için gerçekleştireceği çalışma sonuçlarını ve etki alanlarını anlatacak raporlamaların oluşturulacak bir web sitesinde yayınlanmasına, böylece de herkesin istifadesine sunulmasına karar verildi.

Önceki Yazı

Zekeriya Kurşun

Sonraki Yazı

Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi Toplantısı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir