Sivil Sesler Festivaline Katıldık

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

Sivil Sesler Festivaline Katıldık

26 Eylül 2009

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)’nin 25-26 Eylül 2009 tarihleri arasında “Sivil Sesler Festivali” İstanbul’da  Macka Parkı’nda düzenlendi.  Bu yıl ilki düzenlenen festivalin teması ‘Sivil Toplum ve Değişim’ idi. Daha güçlü bir sivil toplum için farklı alanlardan sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesini ve deneyimlerin paylaşılmasını  hedefleyen etkinlikte, toplumsal cinsiyet, insan hakları, çevre, engelli hakları, gençlik, çocuk ve kültürel haklar  alanlarında çalışan sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesi hedefleniyordu.

Festivalde stand açan Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, İLKDER, AKDER ve Başkent Kadın Platformu 26 Eylül saat 15.00- 16.30 arasında, “Neyi Giyinmeli, Neyi Giyinmemeli” belgesel sunumunu gerçekleştirdi, ardından da  “Başörtülü Kadınlar Başörtüsü Dışında Ne Konuşur” başlıklı söyleşi düzenlendi.
Festival’de eş zamanlı olarak sivil toplum örgütlerinin tanıtım stantları, mini konserler, sergiler, kampanyalar, atölye çalışmaları, iyi örnek sunumları, tematik çalışma grupları,  söyleşiler ve çeşitli gösteriler düzenlendi. Festivalin her yıl farklı başlıklar altında düzenlenmesi planlanıyor.

Önceki Yazı

Nesin Vakfı’nı Ziyaret Ettik

Sonraki Yazı

Gazze’den Moin Naim’in Ziyareti

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir