Kadın Hayattır – STK Buluşmaları’na katıldık.

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:
5 Mart 2016

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kadının statüsü alanında yürütülmüş çalışmaların ve deneyimlerin paylaşılması ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunulması amacıyla düzenlediği toplantıya Dernek Başkanımız Ayla Kerimoğlu katıldı.

Sayın Bakanımız Dr. Sema RAMAZANOĞLU’nun başkanlığında “Kadın Hayattır-STK Buluşmaları” konulu toplantı zengin bir katılımla gerçekleşti.

Toplantı Bakanımız Sema Ramazanoğlunun açılış konuşmasıyla başladı. Ramazanoğlu konuşmasında, “toplumların gelişmişlik düzeyini görmek için kadının nerede olduğuna bakmak yeterlidir. Bu anlamda güçlü bir geleneğe ve mirasa sahibiz. Kuşkusuz kadının güçlü olması, aileyi ve toplumu daha yukarı çıkaracak ve yüceltecektir. Kadın olmadan aile, aile olmadan toplum olmaz.

Kadın ve erkek, eşit hak ve hürriyetlere sahiptir. Kadını ötekileştiren anlayış ilkel ve çağ dışıdır. Bir toplumda kadın, eğitimden, kültürden, ekonomik ve sosyal hayattan kopartılmışsa o toplumun insanlığa da söyleyecek hiçbir sözü yoktur”, dedi.

Ardından programa katılan 46 kadın sivil toplum kuruluşu temsilcileri yaptıkları çalışmaları ve konuya ilişkin önerilerini sundular. Konuşmalarda STK temsilcileri sığınmacı kadınlardan, Sur ve Cizre’de ki kadınların sorunlarına, kadınların eğitiminden erkeklerin eğitimine, kadın sorunlarından Bakanlık ve STK’ların ortak çalışma imkanlarının oluşturulmasına kadar bir çok konuya temas etti. {jcomments on}

Önceki Yazı

Göç Hikayeleri; Özbekler

Sonraki Yazı

Kadın Barış ve Güvenlik

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir