AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın Düzenlediği İftar Programına Katıldık

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:
21.07.2013
AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği ve Başbakanımızın da katıldığı iftar programına Hazar olarak biz de davetliydik. Yaklaşık dört bin kişinin katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen iftar; iş, siyaset, sanat ve sivil toplum mensuplarıyla çeşitli ülke konsolosları ve dini inanç önderleriyle Türkiye’nin bütün renklerini bir araya getirmiş gibiydi.
Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ın gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu konuşması da bütün Türkiye’yi kucaklayan, farklılıkları zenginlik olarak kabul eden bir üslupta, bir balkon konuşması niteliğindeydi. Erdoğan, “Bu topraklar, binlerce yıllık tarihi boyunca, her zaman farklılıkları bir arada yaşatmış, her zaman farklı renkleri barış, dostluk ve hoşgörü içinde bir arada tutabilmiştir”, diye başladığı konuşmasına “Hiçbirimiz,  bu ülkenin tek başına sahibi değiliz. Bu ülkenin sahibi benim, ben ne dersem o olacak anlayışını kabul etmek mümkün değil. Bu baskıdır, hatta zulümdür. Bu ülkenin sahibi biziz, hepimiziz, biz birlikte Türkiyeyiz”  diye devam etti. {jcomments on}
Dünyada Türkiye’nin güçlü olmasını istemeyen güçler olduğunu, 10 yıl içinde gücünü 1’e 3 katlayan Türkiye’nin içeride ve dışarıda pek çok çevreyi rahatsız ettiğini ifade eden Erdoğan, ülkemizde meydana gelen bir takım olayları bu rahatsızlığın dışavurumları olduğunu öne sürdü.
Son zamanlarda gündeme gelen Alevi meselelerine de değinen Erdoğan, “istisnasız hepimiz bu ülkenin sahibiyiz. Önyargılarımızı, tarihten gelen husumetlerimizi bir kenara bırakacağız. Tarihte yaşanmış acı olaylardan ders alacak ama onların istikbalimizi karartmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi. Ankara’nın, Mamak ilçesinde, birkaç gün önce, bazı evlerin kapılarına yazılan çirkin tehditlerle Alevi mensubu vatandaşlara yönelik çok kirli bir oyun oynanmak istendiğini dile getiren Erdoğan, “bu yazıyı yazanların, kanlı bir terör örgütünün mensubu oldukları, daha da ilginci, ölümle tehdit ettikleri kişilerle aynı mezhepten oldukları ortaya çıkıyor” dedi. Şu anda, Türkiye’nin her yerinde bu türden oyunlar oynamaya, vatandaşlarımıza tuzak kurmaya çalışan grupların olduğunu söyleyen Erdoğan, Türkiye’de her kesimin sorunları olduğunu, hükümet olarak farkında olduklarını ve çözmek için ellerinden geleni yapmakta olduklarını ifade etti.
Hazırlayan:Atiye Gözen
Önceki Yazı

Nepal’de “Aydınlanma”

Sonraki Yazı

Karaköy Gezisi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir