Gençlik Çalışmaları

Hazırlayan: Yorum yapılmamış Paylaş:

Bu Kategoriyle ilgili Yazılar

Genç Hazar Sözlük Çalışmaları

 Oldukça ilgiyle karşılaşan Genç Hazar Sözlük çalışmamızı YouTube canlı yayınları ile de devam ettirmeye karar verdik. İki haftada bir, çok sevdiğimiz konuklarımız eşliğinde seçtiğimiz kavramla ilgili yayınlar yapacağız.

“İyilik Sensiz Olmaz” Yardım Programına katıldık.

Derneğimiz öncülüğünde gerçekleşen etkinliğe Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç da katıldı ve etkinliğin tüm geliri TürkKızılayı’na bağışlandı.

Çevrimiçi Kaşifler Atölyede Projesi

Çevrimiçi Kaşifler Atölyede Projesi çocukların evden dahil olabilecekleri, gelişimlerini fiziksel, duygusal ve bilişsel olarak destekleyen; aynı zamanda da farklı kültürlerden, farklı şehirlerden çocukların çeşitliliklerini fark etmelerine destek olan bir program düzenlemeyi amaçladı.

Genç Hazar Fikir Atölyesi – 3

İnteraktif şekilde gerçekleşen atölyelerde zihinlerimizdeki Avrupa ve AB algısını anlamaya çalıştık. Avrupa’da Eşitlik ve Özgürlük, Avrupa’da Eğitim, Avrupa’da İnsan Hakları gibi temalar üzerinde durduk.

Genç Hazar Fikir Atölyesi – 2

Türk ve Suriyeli lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan kız-erkek öğrenci topluluğu ile alanında uzman isimlerin konuşmaları ve Suriyeli katılımcıların hikayelerini kapsayan “Suriye Meselesini Teori ve Pratikte Tartışıyoruz” etkinliğini gerçekleştirdik.

Genç Hazar’la İlk Fikir Atölyemizi Düzenledik.

Katılımcılar arasında çeşitli atölyeler düzenlendi ve İstanbul’da yaşam, üniversite hayatı, karma eğitim, cinsiyet eşitsizliği, STK’lar ve gönüllülük, göç, kariyer hedefleri gibi konular konuşuldu.

Önceki Yazı

Hazar’da Söyleşi: Dr. Şule Albayrak Moderatörlüğünde Kadın Olmak

Sonraki Yazı

Suyun Serüveni Gezisi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir